Věříš na konec světa?

28. ledna 2012 v 8:35 | Catherinenew |  když píšu
Věříš na konec světa?
Májové předpovídají konec světa právě na tento rok 2012,je to totiž přesně 5125let od jejich "prvního" roku 3113 a tutíž by měl následovat konec světa.A proč zrovna 5125 let?Májové věří,že sluneční soustava prodělá velké změny,která nazýváme "galaktická synchronizace".Někteří říkají,že Země podstoupí očistě a zůstanou tu jen ti dobří (to by nás tu asi moc nezůstalo,že? :D) a budeme tu žít dalších 5125let a potom tu půjde pořád takhle dokola a dokola.I CHING

Jedná se o jeden z nejstarších čínských spisů vůbec,je to 4-5tisíc let stará čínská kniha.Kniha má dost zvláštní použití-položíme otázku a vhodíme tři mince.Dle toho,jestli padne více rubů nebo líců nakreslíme čáru.Takto nakreslíme 6 čar.
Tyto čáry nazýváme "hexagram".Pokud správně provedeme speciální výpočty,může nám vyjít některá z 64 kombinací.
Dle názorů odborníků na tuto knihu,kniha odpovídá přesně na to,na co se tazatel ptá.

Můj názor

A co si o konci světa myslím já?Osobně na něj vůbec nevěřím.Výše zmiňovaná kniha mi přijde jako pouhý výmysl fantazie a dle mne jsou její odpovědi univerzální a tak,ať kniha odpoví jakkoli,vždy si z toho lidi vezmou prvě to,co potřebují.
Předpovědi májů?Žádný z nich nežil tak dlouho,aby věděl kdysvět a začal a žádný z nich pravděpodobně nebyl ve vesmíru,aby věděl jak to přesně je.
Kdy svět skončí?Tuto otázku si kladou snad všichni lidé na naší zeměkouli a nikdo to prostě neví.Já si myslím,že svět je nekonečný.Stejně jako tu teď jsme my,budou tu i za další dva tisíce let další lidé a pravděpodobně budou bádat po tom,kdy svět zkončí.

Radím vám:"Ničeho se nebojte a užívejte si života.Nikdo neví,co se stane v budoucnosti a budoucnost je nejistá parketa.".

Catherinenew
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Color Princess Color Princess | Web | 28. ledna 2012 v 10:58 | Reagovat

Já s tebou naprosto souhlasím.. i kdyby měl nastat zmiňovaný konec světa v což nevěřím! Stejně tomu nezábráním já, ani ty a ani nikdo jiný. Proč se takovýmoi bylbostmi zabývat? Já se jimi nezabývám a je to fak super! :)

2 Zůza Zůza | Web | 29. ledna 2012 v 12:54 | Reagovat

Na konec světa nevěřím, ani náhodou ! Ale jisté obavy mám.. co když přece jen se něco stane..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama